Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Więcej informacji o leczeniu starczowzroczności Kraków znajdziesz w tym miejscu.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co praktycznie ogranicza możliwość rozwiązywania krzyżówek, czytania książek, korzystania z notebooka i smartfona oraz podejmowania szeregu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie okularów, jednak powoduje to trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, natomiast modele progresywne na ogół nie są tanie. Lepszym rozwiązaniem może być zatem wyeliminowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez ograniczeń powszednie aktywności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala ustrzec się licznych komplikacji przy podejmowaniu się niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki dotknięte tą chorobą (warto zaakcentować, że w niektórych przypadkach pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się już ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania ceny artykułu) bądź przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty z korzystaniem z planów jazdy). Ponadto, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Nie należy także zapominać, iż wada ta się stale zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują na ogół osłabieniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie zabiegi są dostępne?

Poza korektą z użyciem okularów, rekomendowane jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, żeby w trakcie jednego zabiegu zupełnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]