Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Zamów aparat do terapii ultradźwiękowej na www.bardomed.pl.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystne działanie na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, uśmierzania bólu i redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, blizn czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]