Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Jeśli chcesz kupić sól himalajską, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Związkiem chemicznym potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest sól. Jakie własności ma sól himalajska i sól kłodawska? Czemu należy wykorzystywać je do przygotowywania żywności?

Właściwości różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który doskonale podbija smak jedzenia. Pomimo, iż nadużywanie soli ma niepożądane oddziaływanie na zdrowie, to jej rozsądne dawki (nie więcej niż 6 gramów dziennie) są konieczne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną i podtrzymanie poprawnego ciśnienia krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska pochodząca ze złóż szacowanych na 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie wiele cennych minerałów i pierwiastków, takich jak wapń, cynk czy potas, a zarazem nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń i komponentów, np. metali ciężkich. Różowa sól himalajska świetnie podkreśla smak dań i jest sprzedawana zarówno w formie drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło magnezu, wapnia i cynku

Sól kłodawska niejodowana z kolei to substancja o wysokim poziomie czystości – zawiera prawie 97% NaCl i stanowi doskonały do tradycyjnych kiszonek. Jest między innymi kopalnią żelaza, wapnia czy magnezu, czyli składników koniecznych do utrzymania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dlatego nie traci swoich własności i jest bez problemu absorbowana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień używana nie tylko w branży gastronomicznej, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]