ametysty, biżuteria z ametystami

Wisiorki z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych krajach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.