listwa podłogowa, listwy drewniane

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Wydają się mało znaczącym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]