kapsułki do kawy, kapsułki kawy do ekspresu

Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. W tej chwili do większości wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]