Delektuj się dobrą kawą co dnia – kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo

Zamów kapsułki Cafissimo na cafessima.pl.

Metoda zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana ponad czterdzieści lat temu i stopniowo pozyskiwała sobie miliony zwolenników. Ten praktyczny proces pozwala na przygotowanie napoju wysokiej jakości w niezwykle nieskomplikowany sposób – wystarczy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w ekspresie, dolać wodę do pojemnika i już po minucie można rozkoszować się świeżo parzoną kawą.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów takiego przygotowywania kawy. Ten należący do niemieckiej firmy Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat zmuszało klientów do zaopatrywania się w kawę u jednego dostawcy. Problem ten dotykał każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach oferowanych jest w sprzedaży – również w naszym kraju – sporo ich substytutów. Firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta stworzyła linię kaw single origin, zwanych inaczej kawą speciality. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, iż pochodzą z jednego zbioru, uprawy oraz gatunku. Smak takiej kawy jest niepowtarzalny, bo uformowało go wiele różnych elementów, na przykład konkretna pogoda , która panowała w roku zbiorów. Mieszanie takich kaw z dodatkami aromatyzującymi czy mlekiem zabija ich specyficzne nuty smakowe. W sklepach kupimy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Etiopii oraz Kolumbii (arabika), a także Angoli (robusta). W tych ziarnach mocno odczuwalne są nuty kakaowe, czekoladowe i kwiatowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – niedroga każdego poranka

Ekspresy do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w domu, jak i w urzędach lub pensjonatach. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany i zwykle mieści się w przedziale 1-1,40 zł. Znaczy to, że taka kawa jest kilka razy tańsza niż podobny napój serwowany w kafeteriach w galerii bądź na stołówkach w biurze. Przystępne ceny oraz nowoczesny wygląd ekspresów na kapsułki powodują, że coraz częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Dzięki nim podamy gościom najlepszej jakości kawę w trakcie weekendowych spotkań, a zarazem sami będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy na co dzień, bez zamartwiania o wysokie koszty. Jeżeli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy zawsze czy są kompatybilne z posiadanym przez nas urządzeniem.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]