Czym charakteryzuje się antena telewizyjna?

Jeśli chcesz kupić antenę naziemną, skieruj się na ten adres.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zamontować. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]