Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Potrzebujesz domowego urządzenia do drenażu limfatycznego? Wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca ucisku.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Istnieje mnóstwo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także dość popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego

Szerokie możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby często korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi miażdżyca bądź nowotwór, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]