Antena SAT – jaką telewizję pozwala odbierać?

Dowiedz się więcej o antenie satelitarnej na www.telmor.pl.

Zdecydowana część z nas posiada we własnym domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy serial lub dokument telewizyjny. By odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można zakupić bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która na ogół nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez niektórych widzów zamiast kablówki . Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny SAT cechują się określonymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie nam służyła długi okres czasu.

Co obok anteny satelitarnej jest konieczne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy także posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]