Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Niezbędne wiadomości na temat nieszczelnych okien. Przekonaj się!

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]