Usługa regulacji okien Warszawa

Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – aby słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek również zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się problemy z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać fachowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]