Profesjonalne sprzątanie grobów

Jeżeli potrzebujesz zamówić opiekę nad grobami Kraków, zajrzyj tutaj.

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Często jednak nie mamy czasu, by się nimi zaopiekować – także, kiedy pomniki położone są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem zaś, jeśli naszych najbliższych pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku muszą pozostać zaniedbane – świetnym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się wzięła?

Na podobną pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno znaleźć również emerytów, którzy na sprzątanie grobów swoich bliskich po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często oferują także pochodne usługi, takie jak zakładanie ławeczek lub doradztwo przy załatwieniu najtrudniejszych formalności oraz korekty liter.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Stawki, jakie należy opłacić osobom opiekującym się pomnikami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą zwłaszcza od zakresu usług – gdy decydujemy się na jedynie jednorazowe czyszczenie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast zależy nam, by firma sprzątała grób regularnie, musimy liczyć się z wydatkiem nawet 400 PLN co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, że koszty zależne są również od wielkości nagrobków, zaś najdroższe będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Dane adresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]