biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, a ich właściciele nie zawsze są gotowi sumiennie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy ekspertom ds. finansów, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się jedynie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi z reguły zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]