Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Potrzebujesz szczegółowych informacji o lokalu na chrzciny w Krakowie? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin może być jednak trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli na imprezie ma pojawić się liczna grupa bliskich oraz przyjaciół. Poniżej przeczytasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrzcin – możesz wskazać preferowany podarunek dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po urodzeniu dziecka, często nawet w tym samym dniu, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest zamienił się w ważne wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, tym samym jest urządzany z reguły kilka miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to drobiazgowe rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd, jak również rodziców chrzestnych. Planując z parafią termin sakramentu wypada wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z dalekich miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest wymagane do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się również określić, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście przede wszystkim kupują zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się bardziej użyteczne prezenty, jak choćby kołderka dla dziecka, ubranka lub fotelik do auta.

Jak wybrać lokal na chrzest?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, w związku z tym nie każdy uczestnik mszy w świątyni mógł być zapraszany na uroczyste przyjęcie. Dziś obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców jest już standardem. Sprawdzając oferty lokali, gdzie można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą pięknie ozdobione wnętrza, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przyrządzi jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia odbędzie się w ciepły miesiąc, warto wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć pośród zieleni, a rodzina lub fotograf zrobi przepiękne zdjęcia. Istotny jest też taki wybór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu bądź wynajętego hotelu.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]