Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Catering świąteczny - więcej o tej usłudze.

Ostatnie tygodnie roku to czas, który spędza się przede wszystkim wraz z rodziną, lecz imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. Często personel firmy aranżuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przyrządzone smakołyki, lecz w sporych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest wydajny. By zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych obiadów wigilijnych, tych w wąskim gronie, jak i tych dużych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które typowe dania można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole powinny zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z łososia bądź karpia oraz zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo także zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też uszek z grzybami i kapustą, które na ogół podawane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, np. bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Powinno się też zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, kutię z miodem bądź lekki sernik.

Firmowy catering świąteczny – porozmawiaj z zatrudnionymi o menu

Za planowanie świątecznego spotkania w firmie należy zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Należy określić datę wydarzenia oraz zestawić go z harmonogramem urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe ustalenie prognozowanej liczby uczestników uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z zatrudnionymi menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest też to, by ustalić czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w ciastach, lub są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]