Jak przebiegają sesje coachingowe?

Coaching Kraków - ta niezwykła oferta wszystkich zadowoli.

Kompletne spożytkowanie własnego potencjału może nie być proste. Czasami przyczyną trudności bywają przeszkody psychologiczne, kiedy indziej po prostu nie posiadamy motywacji. Niezależnie od powodu, tego rodzaju przeciwności bywają niezmiernie uciążliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich bez pomocy osób trzecich jest niezmiernie trudne, a często wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny powinno się skorzystać z doświadczenia zawodowców. Tym bardziej, iż metody stosowane współcześnie przez coachów w szeregu przypadków okazują się nader efektywnym narzędziem w usunięciu ograniczeń stojących na ścieżce do realizacji zaplanowanych celów.

Sesje coachingowe. Na czym to polega?

Praca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się. Na początku najważniejsze jest bez wątpienia zbudowanie specyficznego typu więzi oraz dwustronnego zaufania, które są konieczne do tego, by pojawiły się planowane rezultaty. W ciągu początkowych rozmów – które można odbyć przez telefon bądź za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów internetowych – coach pozna również możliwości, priorytety i charakter swojego klienta, a także uzgodni z nim plan działania. Podczas współpracy zazwyczaj prowadzi się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), trwających przeważnie 90 minut. Zamykająca sesja jest natomiast sposobnością do ewaluacji działań i wypróbowania, jak klient będzie sobie radził z konkretnymi trudnościami na własną rękę. To, jakie problemy będą rozpracowywane w ciągu sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia lub spotęgowanie jego wydajności.

Kiedy opłaca się skorzystać z coachingu?

Na coaching można zdecydować się w różnorodnych sytuacjach. Jednym z najistotniejszych bodźców uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć całkowitego spożytkowania własnego potencjału celem rozszerzenia umiejętności zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób minimalizować obawy, a także pogłębiając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]