Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty wydruków 3D!

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest skierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii FDM, PolyJet, SLA, SLS, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych krawędzi.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również opcja korzystania z filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia dokładność kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]