O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Panele drewniane znajdziesz na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Należy więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]