Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wakacje dla singli - zobacz aktualną ofertę.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne szykują nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – świetna szansa, żeby nabyć dodatkowe umiejętności

Aktywne wycieczki to pieczołowicie przygotowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać rozmaite regiony świata oraz naszej ojczyzny od całkowicie innej strony. Scenariusz takich wyjazdów jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na ganku wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to także wspaniała sposobność, by nabyć przydatne umiejętności, bowiem niejednokrotnie wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania mechanizmów przeżycia na określonym terenie. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo podczas lawiny. Wypada także nadmienić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to przeważnie wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez trudu poradzą sobie też w czasie wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]