Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna znajdziesz więcej informacji o ładnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego często z trudem można odnaleźć się w setkach informacji o godnych zwiedzenia zabytkach oraz zbliżających się eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – poznaj stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie, a także kempingi, hotele i motele położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Natomiast dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Spis konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słówka i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego