Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Tu sprawdzisz, jak zamówić usuwanie infekcji z WordPressa.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość sklepów i witryn tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się już w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym poznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Teksty zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może strona rozsyła wiadomości-śmieci? To jedynie kilka z popularnych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach potrzebne jest natychmiastowa reakcja w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie parają się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy powierzyć ekspertom od tego rodzaju działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko następnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć także konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Odwrócenie wszelkich efektów cyberataku nie gwarantuje, że podobny kazus nie przydarzy się w przyszłości, stąd ważne jest cykliczne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]