Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Wejdź na revelare.pl i zakończ poszukiwania portalu o zdrowiu i urodzie!

Internet to miejsce, gdzie bardzo prosto udaje się wyszukać informacje na dowolny temat. Internauci upodobali sobie zwłaszcza odpytywanie Google o tematy medyczne, często nawet poprzedzając decyzję o wizycie u lekarza długim buszowaniem po sieci z nadzieją na znalezienie na własną rękę rozwiązania problemu. Ale czy to właściwy model korzystania z wiedzy udostępnianej na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal o urodzie i zdrowiu jako wspaniałe źródło pomocniczej wiedzy

W bezmiarze artykułów o zdrowiu, zabiegach estetycznych i prawidłowym odżywianiu publikowanych w sieci jest mnóstwo rzetelnych treści zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych tematyką zdrowia i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z publikacji zamieszczanych na stronach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na uznaniu ich jako opcji alternatywnej do indywidualnego kontaktu z lekarzem. Portal o zdrowym stylu życia, jeśli dostarcza rzetelnych informacji, może natomiast być dobrym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje internautę do sprawnego poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do drobiazgowego opisu operacji objaśnionej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą przyszłego zabiegu i zredukować stres przez niego wywołany. Natomiast artykuł z opisem objawów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu później konsultację z lekarzem.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl