Google uczy, jak zatrudnić agencję SEO

Na www.youtube.com znajdziesz więcej szczegółów o tym, czym wyróżnia się dobra firma SEO.

Kiedy posiadasz swój biznes i uruchamiasz dla niego stronę firmową, zapewne po czasie zastanawiasz się, co zrobić, aby była ona widoczna pierwszej stronie rezultatów wyszukiwania. To oczywiste wszak, iż współcześnie obecność w sieci jest jednym z podłoży sukcesu, ponieważ to właśnie tu szereg klientów po raz pierwszy przeczyta o twojej działalności. Jak więc znaleźć rzetelną firmę SEO? Zalecamy skorzystać z wskazówek profesjonalistów.

Jak znaleźć rzetelną agencję SEO? Google udostępniło o tym instruktaż

Nie można negować, że cała branża SEO, innymi słowy działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, zaistniała i bezustannie rozwija się zasadniczo tylko za dzięki Google. Mimo występowania innych opcji, jak m.in. Bing, Yahoo bądź DuckDuckGo, nadal kluczowe są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto stara się zyskać widoczność w sieci, musi pracować na swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku branż, gdzie konkurencja jest silna, zazwyczaj jest to niełatwe bez doradztwa speców z agencji SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których koncepcja optymalizacji stron jest nowością, i przyszykowało krótki instruktaż, jak znaleźć dobrą agencję SEO.

Najistotniejsze cechy dobrej firmy SEO

Maile Ohye, pracownik, Google z ponad 10-letnim stażem, w kolejnych punktach naświetla, jak poznać solidną firmę SEO, wymieniając wśród głównych cech m.in.:

  • dbałość o całościową widoczność strony www, a nie tylko pozyskiwanie pozycji w wynikach wyszukiwania na pojedyncze słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • nieprzerwany monitoring stanu strony oraz cykliczną analizę jej statystyk,
  • umiejętność estymacji budżetu i czasu potrzebnego do zakończenia planowanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od gruntownego audytu strony.

Przedstawicielka firmy Google akcentuje również, że rzetelna agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca rewelacyjnych wyników z dnia na dzień, bo optymalizacja strony www jest procedurą długotrwałym, nieraz dającą widoczne efekty zwykle po paru miesiącach działań.