Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Aktualna oferta wypraw znajduje się na tej stronie.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności szlaków sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Ogromną popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]