Kilimandżaro wyprawa

Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Silnych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, niesamowite krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na dużą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]