trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa również samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]