Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wypraw trekkingowych dla początkujących w rozsądnej cenie.

Wyprawy w góry mogą przybierać różne formy. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy stopnie trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników z najlepszą kondycją, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, największą popularnością szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]