Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Tu znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju położonych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem chcą doświadczyć ponownie ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, gdy można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, ostrych grani i turni

Dolomity, czyli masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz stromych turni, które w czasie dnia przez padające na nie światło zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nic zatem dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują bardzo strome stoki, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, oznaczono w nich też dużo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie oczaruje przejście przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji i procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów bardzo wyczerpująca, ale ten, kto weźmie w niej udział na pewno zapamięta ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimę, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany oraz grupę Tre Cime.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]