Zobacz, gdzie kupić srebrne monety bulionowe, wejdź na goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.
Monety bulionowe, nazywane też monetami lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób pragnących lokować swoje finanse w metale szlachetne. Bez wątpienia najpopularniejszym kruszcem również w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednak w ostatnich latach coraz więcej państw zaczęło emitować monety bulionowe ze srebra, które ekspresowo zyskały sobie gorliwych zwolenników, głównie pośród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.
Srebro bulionowe czy monety kolekcjonerskie – w co lepiej inwestować?
Można rzec, iż monety bulionowe ze srebra są właściwie nowością na rynku inwestycyjnym. Bite są przez mennice kilku krajów, na dodatek raptem od lat 80-tych XX wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Mimo, że są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak pokrewnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże idealną propozycją dla osób potrzebujących urozmaicić swoje środki finansowe, a które boją się inwestować w nieco droższe monety kolekcjonerskie ze srebra lub które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w platynę bądź złoto. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu na rynek zawsze znacznie przekracza koszt kruszcu, z którego powstały. Ma na to wpływ przede wszystkim pełny koszt wybicia numizmatu (między innymi opracowanie przez artystę oryginalnego wzoru i wykonanie odpowiednich sztanc). Istotne jest także to, że numizmaty kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to jednakże, że z roku na rok ich wartość będzie stale wzrastać! Trzeba mieć na uwadze, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek eksponatu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile pragnie je kupić potencjalny nabywca. Tymczasem monety bulionowe ze srebra nie posiadają wymiaru numizmatycznego (nie mają określonego nakładu, a ich wygląd zmienia się niezwykle rzadko), tym samym ich wartość mocno związana jest z ceną rynkową srebra.
Srebro bulionowe – jakie monety zamówimy od rodzimych dostawców?
Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, toteż monety lokacyjne z tego metalu z rzadka wybijane są w nominale mniejszym niż 31,1 g, a więc 1 oz. I chociaż próba srebra .999 i nominał 1 uncji to praktycznie rzecz biorąc standard dla tych monet, na rynku dostaniemy także monety o wadze 2 oz, 10 oz, a nawet 500 g. W polskich sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy rozpoznawalne na całym świecie angielską Britannię, Kangury z Australii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niebanalnym nominale 1,5 €.
Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]