Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy i samochodowy. Dzięki konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.