Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest bardzo wielka grupa osób, które nie są w stanie wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Banki zazwyczaj mają własne warunki, na podstawie których przyznają kredyty albo odmawiają ich przyznania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania. Na największe trudności muszą przygotować się klienci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci oraz klienci, którzy na rynku pracy działają od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki albo są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, iż kredyt nie będzie im udzielony, powinni liczyć się również emeryci. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków mają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wspólnie z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.