Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Wejdź na internetowy kantor.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze bądź w najbliższej placówce bankowej – te pierwsze do tej pory spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest jednakowo nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z minionej doby. Następnym i niezwykle znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w uzgodnionym przez klienta terminie.

Cenisz sobie autonomię w dyspozycji kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich lubiących komfort, a także znaczną autonomię w rozporządzaniu kapitałem. Korzystają z nich też osoby pracujące bądź uczące się za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.