Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Dowiedz się więcej o kursie gotowania dla dzieci.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać ciasta. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje kreatywność małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale również kształtują swoją kreatywność oraz uczą się niezależności. A w tym samym czasie doskonale się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, wybieranie oraz mieszanie ingredientów i ćwiczenie smacznych przepisów – to wszystko powoduje, że dzieci z zapałem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie powinno się stosować w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach biorą udział również rodzice, dlatego jest to świetna okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Spotkania organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie warsztatów dzieci szykują deser oraz danie główne. Mali wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, czy też przygotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W trakcie kursu grupa przygotowuje także pyszny deser – mus z polewą owocową i mascarpone. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to najlepszy sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych potraw przynosi dzieciakom moc szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z pasją oddawało się pieczeniu idealnej pizzy lub przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]