Rozwiń swoje hobby – weź udział w kursie malowania akwarelami

Szukasz korzystnej oferty nauki malowania akwarelami? Nie wahaj się! Skieruj się na ten link.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, żeby czuć z tego uciechę na co dzień. Dla wielu jest to przecież wyłącznie hobby albo metoda odpoczynku po wyczerpującym dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, opłaca się zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – dla hobbystów i nie tylko

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Obraz zdaje się bardzo lekki i bezproblemowy do osiągnięcia, jednak wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których twórca-amator najczęściej nic nie wie. Spory udział w samym toku malowania ma także przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat biegli w tej technice wcale nie są przeświadczeni o tym, że praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak zaplanowali. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i przyswoić sobie pomocne podstawowe informacje nieodzowne do odnalezienia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile widziany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć wnikliwie wyjaśniają cechy farb akwarelowych, różnorodność technik ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt pracy.

Kurs akwareli – to się opłaca?

W czasie popularyzacji internetu nietrudno wyszukać a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez doświadczonego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej nauce technik artystycznych konieczne są porady, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w trakcie pracy. Te korekty umożliwiają szybciej zdobyć warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Co więcej lekcje z zespołem osób o analogicznych pasjach wytwarza życzliwą aurę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga potem we trafnej ocenie własnych prac już ukończeniu kursu.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]