Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Kurs Blender - w tym miejscu sprawdzisz korzystną ofertę.

Świat rysunku bezustannie ewoluuje i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych metod preferując tworzenie swoich dzieł wyłącznie cyfrowo. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga w tej chwili wielkich nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który równocześnie jest całkowicie darmowy.

Kursy Blender 3D najlepiej w jak najmniej licznych zespołach

Obsługę każdego oprogramowania można przyswoić sobie we własnym zakresie, lecz proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nieraz jest niezmiernie irytujący. Dlatego też uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza osobom, które dopiero odkrywają program Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nanoszenie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta wskazując elementy, które trzeba poprawić oraz proponując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, by odbywał się on w małych grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w świecie gier komputerowych i filmu

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością pożądaną i cenioną szczególnie w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Poznanie programu Blender 3D rozszerza więc pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które potem można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu pasjonaci animacji i artyści, którzy pragną poszerzyć swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe drogi ekspresji.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]