Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Kurs Photoshop - dowiedz się więcej o ofercie na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa cyfrowego

Istnieje mnóstwo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został głównym oprogramowanie ilustratorów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane gwaszem, farbami olejnymi bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstaw działania programu

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak aby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a zarazem poznać istotne techniki wykorzystania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]