Jak promować firmę w mapach Google? O wirtualnym spacerze

Wirtualny spacer VR. Kompleksową pomoc fachowca w tym zakresie otrzymasz tutaj.

Promocja firmy w Mapach Google to w dzisiejszych czasach istotny punkt reklamy marki w sieci. Dzięki niej jesteśmy widoczni dla internautów wyszukujących określonej usługi w danej lokalizacji i możemy w ten sposób zdobyć wielu klientów. Istnieje świetna metoda, by wśród sporej ilości podobnych firm w naszej miejscowości wyróżnić się na Mapach Google i zdystansować konkurencyjne marki. Jednak czym jest wirtualny spacer 3D? Czy powoduje, że promocja firmy w Mapach Google staje się skuteczniejsza? Dlaczego warto w niego zainwestować? Odpowiedzi prezentujemy w niniejszym artykule.

Jak działa promocja firmy w Mapach Google?

Promocja firmy w Mapach Google zaczyna się od uzupełnienia swojej wizytówki w Google Moja Firma i zaznaczeniu swojej obecności się na mapie w danej lokalizacji. Od tego momentu jesteśmy oznakowani na mapie Google symbolem pinezki i wyświetlani użytkownikom szukającym konkretnych przedsiębiorstw, marek lub usług. Niemniej jednak sama widoczność w tym miejscu może nie wystarczyć, aby zdystansować konkurencyjne marki i zdobyć klienta. Żeby promocja firmy w Mapach Google była efektywna, warto zrealizować kilka kolejnych działań, które pomogą nam lepiej się reklamować. Na pewno należy do nich uzupełnienie w wizytówce GMF stosownego opisu firmy, adresu www naszej strony internetowej, wszystkich aktualnych informacji i dodanie estetycznych zdjęć. Istnieje również inny znakomity sposób na promocję naszej firmy w Google Maps, dzięki któremu wyróżnimy się z tłumu wielu marek, ponieważ nadal niewiele podmiotów go stosuje. Jest to wirtualny spacer po naszej firmie, który można umieścić obok tradycyjnych zdjęć w wizytówce na mapach Google.

Wirtualny spacer VR – czy to się opłaca?

Wirtualny spacer po firmie to spacer analogiczny do Google Street View, ale prezentujący nasze biuro lub lokal. Przy użyciu wirtualnego spaceru możemy przemierzać korytarze i przyjrzeć się pomieszczeniom. Taki wirtualny spacer możemy też odbywać na różnorodnych urządzeniach np. telefonach komórkowych lub w okularach VR. Umożliwia to każdemu klientowi wygodne i szybkie sprawdzenie “każdego kąta” naszej firmy. Chociaż technika ta jest prosta do zrealizowania, jest niesamowicie efektowna i przyciąga wielu użytkowników. Wciąż jednak mało firm postanawia ją zastosować, pomimo tego, iż wirtualny spacer 3D ma sporo zalet i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na udaną promocję firmy w Mapach Google oraz zdystansowanie konkurencji w danej lokalizacji. Zaleca się uzupełnić wizytówkę na Mapach Google o taki spacer, ponieważ sama wyszukiwarka wyróżnia wizytówki posiadające profesjonalnie wykonane zdjęcia wysokiej jakości czy wirtualne spacery. Również klienci, mając możliwość zwiedzenia naszej firmy, hotelu czy kliniki, dużo łatwiej przekonają się do skorzystania z naszej oferty. Raz wydane środki na wykonanie takiego spaceru będą procentowały przez kolejne lata bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków.

Dane adresowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]