wzmacniacz DVB-T

Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Oglądanie telewizji jest obecnie codziennością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej kawy oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy pamiętać, że siła sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Punkty ich ulokowania uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale także radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego typu. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wskazanych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]