Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Szukasz stacji czołowej? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny element, który skupia różne komponenty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie moduły budują razem dobrze funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – w miejscach użyteczności publicznej i w spółdzielniach mieszkaniowych

Stacja czołowa wykorzystywana jest w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – m.in. w apartamentowcach, hostelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona sygnał do pojedynczych telewizorów. Jednym z zasadniczych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Można ją szybko zaprogramować przy pomocy dedykowanych aplikacji. W skład szafki wchodzą różne moduły – np. DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – całościowy układ antenowy

Odrębne moduły przeznaczone są do przetwarzania sygnałów różnego pochodzenia, przykładowo satelitarnych i MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Dużo modułów składających się na stację czołową wyposażona jest także w osobne wejścia USB, które pozwalają na wprowadzenie dowolnej zawartości. Sprawny system antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych modułów.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]