Zastosowanie podpór szalunkowych

Dowiedz się, gdzie zamówić podpory Peri, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]