blacha trapezowa dachowa, blachodachówka trapez

Wytrzymałe blachy trapezowe na dach – niedrogie rozwiązanie

Blachy trapezowe na dach tworzą mocne pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa coraz bardziej popularna?

Blachy trapezowe – ekonomiczne i trwałe pokrycie

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na budynkach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z najrozmaitszych okoliczności nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie także doskonale prezentować się jako uwieńczenie składów, garaży czy budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową powinno się zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08