Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Sprawdź, gdzie kupić kontenery otwarte, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

Do składowania ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]