Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Zobacz, gdzie kupić orynnowanie dachu, wejdź na http://tinyurl.com/wyvmpey.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – które wybrać?

W asortymencie sklepów budowlanych dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – między innymi z metalu bądź tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba więc przedyskutować z fachowcem.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08