Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Znajdź sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]