Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Zleć budowę domów z bali na http://bit.ly/2q7a2Rx.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii prezentują się bardzo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które na ogół generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie chętnie budowane również w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]