Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz blachodachówki.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówki – cechy i atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one dobry wygląd nawet po latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe warto kupować w wypróbowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08