Baseny kąpielowe do użytku domowego

Baseny kąpielowe kupisz na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa albo pływalni, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również ogród bądź halę basenową. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]