Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli szukasz mistycznego topazu, skieruj się tutaj.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca i powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Ważna okazuje się również różnorodność barw, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danego stroju.