Atrakcje na wesele. Jak miło zaskoczyć swoich gości?

Atrakcje na wesele takie jak fotobudka czy gry i zabawy, w których biorą udział goście, są standardem na większości polskich wesel. Również loterie, wróżby czy wodzirej to bardzo popularne rozwiązania. Nie każdemu musi jednak odpowiadać taka forma spędzania czasu na jednej z najważniejszych rodzinnych uroczystości większości par w życiu. Jakie są alternatywy? Dowiedz się, jak miło zaskoczyć swoich gości niestandardowymi atrakcjami weselnymi.

Niestandardowe atrakcje weselne

Niestandardowe atrakcje weselne pozwolą nie tylko na zorganizowanie idealnego wesela, które para młoda będzie wspominać przez lata, ale również na zrobienie wrażenia na gościach. Mogą służyć uatrakcyjnieniu wspólnie spędzanego czasu, czy integracji rodzin pary młodej albo mieć określone znaczenie sentymentalne dla nowożeńców. Wesela, które idealnie oddają charaktery organizatorów, zawsze są wyjątkowo atrakcyjne dla większości osób, które towarzyszą parze w ten szczególny dzień. Na jakie atrakcje weselne można się zdecydować?

Pokaz lampionów, zimnych ogni lub świec dymnych

Większość wesel trwa do późnych godzin nocnych, zatem doskonałym rozwiązaniem może być obserwowanie pokazu lampionów, które dzięki gorącemu powietrzu wewnątrz, unoszą się w górę. Według legend i podań chińskich lampiony zabierają ze sobą wszystkie nieszczęścia, a osobom, które je puszczają, gwarantują szczęście i powodzenie. Żeby zorganizować taki pokaz, konieczne jest jednak uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Alternatywą dla lampionów może być wspólne odpalenie zimnych ogni lub w przypadku chęci zorganizowania pokazu w ciągu dnia – kolorowych świec dymnych.

Upominki powitalne lub pożegnalne dla gości

Upominki powitalne lub pożegnalne dla gości to bardzo miła tradycja, która jeszcze bardziej zwiększa pozytywny odbiór wesela przez wszystkich zaproszonych. Podarki mogą być ręcznie robione lub zamówione. Najistotniejsze jest jednak to, by oddawały charaktery pary młodej. Można zdecydować się na ładnie zapakowane, kolorowe makaroniki, niewielkie słoiczki miodów, ręcznie robione ozdobne mydła, buteleczki z alkoholem czy eleganckie czekoladki. W ramach podarunków pożegnalnych przeważnie przewiduje się ciasta, przekąski weselne lub alkohol.

Muzyka na żywo

Muzyka na żywo jest jedną z największych atrakcji zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych wesel. Jeśli przyjęcie weselne organizowane jest w historycznym miejscu, warto zdecydować się na muzykę, która oddaje jego klimat. Można również wybrać kapelę, kwartet smyczkowy, a nawet orkiestrę. Muzyka na żywo może być świetnym rozwiązaniem przez cały okres wesela lub jako pojedynczy występ w czasie jego trwania. Niezależnie od wyboru, z pewnością wszyscy będą zachwyceni!

Stoisko z polaroidami

Atrakcje na wesele wcale nie muszą być typowe, ani popularne! Stosunkowo mało znaną, a wyjątkowo atrakcyjną możliwością jest stoisko z polaroidami. Taka atrakcja świetnie wpasuje się w styl wesel w stylu vintage lub rustykalnym, a jednocześnie pozwoli na stworzenie pięknych pamiątek z przyjęcia dla wszystkich. Ze zrobionych w trakcie imprezy polaroidów można później wykonać pamiątkowy album ze zdjęciami. Być może nie zawsze konieczne jest wynajmowanie fotografa na wesele?

Degustacja serów i wina

Degustacja win i serów jest doskonałym pomysłem dla wszystkich wielbicieli ciekawych smaków. Można sprowadzić ulubione szczepy z dowolnej winnicy na świecie – lub wprost przeciwnie, z regionalnej winnicy położonej w pobliżu domu weselnego – bądź wynająć sommeliera, który opowie o konkretnych rodzajach wina czy udzieli porad gościom na temat łączenia ze sobą określonych smaków.

Mniej oficjalną alternatywą dla organizacji degustacji jest wystawienie w jednym z kątów sali stołu z deskami serów i butelkami win do samodzielnego otwierania przez gości weselnych.

Suchy lód w różnych zastosowaniach

Suchy lód na weselach wykorzystuje się w bardzo różnych zastosowaniach – niektórzy decydują się na pierwszy taniec młodej pary w otoczeniu kłębów dymu, inni na drinki z dodatkiem suchego lodu. Popularne są także dekoracje dymne w momencie krojenia tortu weselnego. Suchy lód dobrze sprawdza się podczas sesji zdjęciowych lub jako ciekawy sposób na urozmaicenie baru czy stołów ze słodkościami. Stosując go, należy jednak mieć na względzie zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Animator zabaw dla dzieci

Ponieważ nierzadko standardowe atrakcje weselne przewidziane dla dorosłych okazują się być dla dzieci nieciekawe, dobrym pomysłem może okazać się stworzenie miejsca zabaw również dla nich. Pokusić się można o wynajęcie profesjonalnego animatora, który poprowadzi zajęcia zorganizowane, basen z plastikowymi piłeczkami, dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy czy maszyny z popcornem lub watą cukrową. Z pewnością uwzględnienie również najmłodszej części rodziny w planowaniu wesela i na zaproszeniach będzie miłym gestem w stronę osób posiadających małe dzieci.

Wyjątkowe miejsce na wesele

Nikt nigdy nie powiedział, że weselną atrakcją nie może być wybór wyjątkowego miejsca na wesele. Zdecydowanie się na wynajęcie historycznej sali, dworu, pałacu czy willi o nietypowym charakterze sprawi, że z pewnością przyjęcie będzie niezapomniane. Tego rodzaju miejsca budzą bardzo ciepłe skojarzenia, zachwycają architekturą, nadają weselu wspaniałego klimatu i informują wszystkich o randze wydarzenia. Zależnie od wybranego miejsca, można cieszyć się świadomością, że określona postać historyczna wyprawiała uroczyste przyjęcia w tym samym pomieszczeniu.

Letnie wesele w plenerze pod namiotem

Pary, które cechuje zamiłowanie do zieleni i natury, z pewnością będą zachwycone możliwością zorganizowania letniego wesela pod ogromnym, ślubnym namiotem. Miejsce do wyprawienia takiego wesela powinno być duże i zadbane. Jeśli namiot będzie otoczony ogromną ilością kwiatów, drzew czy alejkami spacerowymi, z pewnością nie zabraknie miejsca do zabawy dla dzieci, ani do tańca. Taki klimat sprzyja wspólnemu odtańczeniu na weselu belgijki czy nieco bardziej tradycyjnego poloneza, obecnie znanego większości osób ze studniówek, kiedyś jednak tańczonego na szlacheckich weselach.

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/atrakcje-na-wesele-jak-milo-zaskoczyc-swoich-gosci/